Tolmueraldusfiltrite hooldus

Tolmueraldusfiltrite hooldus

Mida pidada silmas tolmufiltri hoolduse puhul?

Filtrite eluea pikendamiseks ja nende perioodiliseks puhastamiseks kasutatakse tavaliselt kas tagurpidi õhujoa süsteemi või surveõhuga filtrikottide puhastamist.

Suruõhuga süsteemi puhul on kõige olulisem jälgida suruõhurõhku. Need andmed on kindlasti kirjas ka teie tolmukoguja kasutusjuhendis. Liiga madala rõhu puhul ei puhastu filtrikotid tõhusalt, mis omakorda lühendab nende eluiga. Kui aga suruõhu rõhk on liiga Kõrge, võivad impulssjoad filtreid kahjustada. 

Väga oluline on jälgida, et surveõhk süsteemis oleks puhas, ei sisaldaks niiskust ning puhuks ühtlases tempos.

 

Tagurpidi õhujoa süsteemis tuleks veenduda, et kõik rek-ventilaatorid töötavad. Tõenäoliselt on kasutusjuhendis ka kirjas rek-ventilaatorite puhastustsükli aeg. Juba visuaalsel kontrollil on näha kas filtrikotid on määrdunud. Kui uued filtrikotid määrduvad liigselt, tuleks muuta puhastustsüklite aega. Kuid määrdunud filtrid ei tähenda veel, et need on vaja ilmtingimata välja vahetada.

Millal siis seda teha? 

Lühidalt öeldes siis, kui tekib õhurõhu erinevus. Teie filtril peaks olema küljes õhurõhu lugeja, mis näitab ära, millal vajab filter väljavahetamist.

Igal juhul tuleb põhjalikult tutvuda kasutusjuhendiga. Kui filtri rõhulangus on suurem kui kasutusjuhendis kirjas, siis on aeg see välja vahetada.

Filtrite vahetamisel peab tähele panema, et kõik filtrid tuleb vahetada ühekorraga, sest saastunud õhk liigub loomulikult mööda kõige vähem takistatud teed. Juhul kui vahetate ainult pooled määrdunud filtritest, siis suunatakse määrdunud õhk ainult uutesse filtritesse ja nii kuluvad nee kiiremini kui peaks. Vahetades kõik filtrid korraga pikendate filtri kasutusaega.

Mida võiks veel tähele panna filtri puhul?

Esmatähtis on kontrollida tuleklappe, mis asuvad tagasipuhkeavas. Tuleklapid takistavad filtris tekkinud tulekahju korral selle levimist tööstusruumidesse, vähendades hapniku juurdevoolu põlevasse filtrisse, mis omakorda pärsib tule laienemist.

älgida tuleb plahvatuspaneelide korrashoidu. Kahjuks ei ole nende kasutamine Eestis eriti levinud, kuid selle teema juurde tuleme veel kindlasti tagasi.

Kontrollida tuleb ka sissetuleva õhu klappide asendit, uste tihendeid, liitekohtade tihendamist, elektrijuhtmeid, sulgsöötjaid, laagreid, ventilaatoreid, aspiratsioonitorustikku ja võimalikke saastelekkeid puhta õhuga sektsioonidesse.

Kui te märkate, et tolmukogujast väljuvas puhta õhu joas leidub tolmu, siis mis iganes seda ka põhjustaks, tuleb see põhjus viivitamatult leida ja eemaldada. Saastunud õhk on ohtlik tootmistöölistele ja muidugi kahjustab keskkonda.

Aspiratsiooniseadmete hooldamiseks peab teil olema põhjalik arusaam nii seadmete toimimisest kui ka sisemistest ja välistest teguritest, mis seda mõjutavad. 

Igal juhul soovitame murede vältimiseks kasutada hooldusteenust ja usaldada spetsialiste, mis kokkuvõttes säästab aega ja hoiab kokku kulusid.

Esmane konsultatsioon on TASUTA

Võta meiega ühendust

Scroll to Top